Atlantik Havuz
Anasayfa arrow Kimyasallar  
Çarşamba, 01 Nisan 2020
Kimyasallar

TÜM KİMYASALLARIMIZ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLIDIR

 

HAVUZ SUYU DEZENFEKSIYONU


Chlor 56-60
Havuz suyunda çabuk çözünebilen granül yapıda %60 oranda klor içeren klor bileşiğidir. Günlük dezenfeksiyonda ve şok klorlamada kullanılabilir. Havuz suyunda bakteri, virus ve mantarların oluşumunu engeller, Ph'ı degiştirmez. Ayrıca filitrede tutulamayan organik kirlikleri yakarak yok eder.

Kullanım Talimatı: Suda çözerek veya direkt olarak havuza uygulanır. Uygun konsantrasyonda dozaj pompası ile uygulanabilir.

100m3 Havuz suyu için sarfiyat
.

 Şoklamada

 2 Kg.

 Günlük kullanımda

 0.25Kg. 

 

Chlor - CA
Havuz suyunda çabuk çözünebilen sıvı yapıda %70 oranda klor içeren klor çözeltisidir. Günlük dezenfeksiyonda ve şok klorlamada kullanılabilir. Havuz suyunda bakteri, virus ve mantarların oluşumunu engeller, Ph'i degiştirmez. Ayrıca filitrede tutulamayan organik kirlilikleri yakarak yok eder.

Kullanım Talimatı: Direkt olarak havuza uygulanır.

100m3 Havuz suyu için sarfiyat .

 Şoklamada

 2.0 Kg

 Günlük kullanımda

 0.25 Kg. 

 

Chlor 90
Havuz suyunda çabuk çözünebilen granül yapıda %90 oranda klor içeren klor bileşigidir. Günlük dezenfeksiyonda ve şok klorlamada kullanılabilir. Havuz suyunda bakteri, virus ve mantarların oluşumunu engeller, Ph'ı degiştirmez. Ayrıca filitrede tutulamayan organik kirlilikleri yakarak yok eder.

Kullanım Talimati: Suda çözerek veya direkt olarak havuza uygulanır. Uygun konsantrasyonda dozaj pompası ile uygulanabilir.

100m3 Havuz suyu içinde sarfiyat.

 Şoklamada

 2.0 Kg

 Günlük kullanımda

 0.25 Kg


 

Chlor Tablet
Havuz suyunda çabuk çözünebilen tablet yapıda %90 oranda klor içeren klor bileşiğidir. Günlük dezenfeksiyonda kullanılabilir. Havuz suyunda bakteri, virus ve mantarların oluşumunu engeller, Ph'i degiştirmez ayrıca filtrede tutulamayan organik kirlikleri yakarak yok eder.

Kullanım Talimati : Havuz pompası ön filtresinde veya klorinatör yardımıyla kullanlabilir.

HAVUZ SUYU ph DEĞERİ DÜZENLENMESİ.

Havuz suyunda uygun bir klor dezenfeksiyonu sağlanabilmesi için Ph değeri 7,2 -7,6 aralığında tutulmalıdır. Ph değerinin 7,6 'nın üstünde olması durumunda vücuttaki mukus zarlarında ve gözlerde artan tahrişler meydana gelir. Havuz tabanında ve tesistalarda kireç çökelme eğilimi artar. Klorun dezenfeksiyon gücü ve verimi önemli ölçüde azalır Ph değerinin 7,2 'nin altında olması durumunda havuz suyunun krozif etkisi artar.

PH (-)Düşürücü
Havuz suyunda çabuk çözünebilen asidik yapıda granül formda bileşiktir.

Kullanım talimatı:
Suda çözerek veya direkt olarak havuza uygulanır. Ph değerini 0.1 değer düşürebilmek amacıyla yüzme havuzu suyuna 1 kg pH (-) Down ilave dilmelidir. Sıvı formda dozaj pompası ile de uygulanabilinir.


PH (+) Yükseltici
Havuz suyunda çabuk çözünebilen alkali yapıda toz formda bileşiktir.

Kullanım Talimatı: Suda çözerek veya direkt olarak havuza uygulanır. Ph değerini 0.1 değer yükseltebilmek için. Yüzme havuzu suyuna 1kg  ph (+) Up ialve edilmelidir.

Uyarı:Yüzme havuzuna direk uygulandığında geçici bulanıklığa neden olabilir. Sıvı formda dozaj pompası ile de uyglanabilir.
  

HAVUZ SUYUNDA YOSUN OLUŞUMUNUN ENGELLENMESİ

Yosunlar; havuz suyunda organik madde üretebilen bitkisel organizmalardır. Havadaki toz parçacıklarıyla taşınır ve sporlar yardımıyla çoğalırlar. Bu yüzden kapalı havuzlarda dahil olmak kaydıyla her yüzme havuzunda kolaylıkla ürerler.

Algeacide
Uzun süre yosun üremesini engelleyici etkisi olan yüksek konsantrasyonlu yosun önleyici sıvıdır. Aynı zamnda havuz suyuna berrak görünüm verir. Özellikle cilde zarar vermez. Klor brom ve toksin madde içermez Klor ile uyumludur.

Kullanma Talimatı :

100m3 Havuz suyu için sarfiyat :

Şoklamada

1.5 Kg

Haftalık Kullanımda

1.0 Kg.

Algeacide atılmalıdır. Sıvı formda dozaj pompası ile de uygulanmalıdır.

PARTİKÜLLERİN ÇÖKTÜRÜLMESİ.
Yüzme havuzu suyundaki bulanıklığın en yaygın sebebi suda bulunan çok küçük ve filtrasyon ile tutulamayan parçacıklardır. Çok küçük parçacıkların tutulması yardımcı kimyasallar ile sağlana bilir.

Çöktürücü
Havuz kum filtreleri için yüksek tesirli kirlilik topaklayıcı sıvı formda kimyasaldır. Etkin madde konsantrasyonu yüksektir. Havuz suyundan bulunan çok küçük parçacıkların kum filitresi tarafından tutulması sağlar. Kum filitrelerinin etkinliğini arttırır.

Kullanım Talimatı: Yüzme havuzunda bulanıklık problemine karşı haftalık olarak her 100m3 yüzme havuzu suyuna 300 - 500 gr Çöktürücü uygulanmalıdır. Cöktürücü 'nin havuz denge tankına gün sonu direk uygulanması tavsiye edilir. Kimyasal uygulandıktan 1-2 saat sonra sirkülasyon sistemi kapatılmalıdır. Kirliliklerin çökmesi beklenmeli ve havuzun dip temizliği yapılmaldır.

Parlatıcı
Kirlilik topaklayıcı ve havuz suyuna parlaklık veren sıvı formda kimyasaldır. Kum filitrelerinin etkinliğini arttırır.

Kullanım talimatı: Haftalık her 100m3 havuz suyuna 500-1000 gr parlatıcı havuz denge tankına direk uygulanır. Kimyasalın suya karışması sağlanmalı, kirliliklerin çökmesinden sonra havuzun dip temizliği yapılmalıdır.

 
Untitled Document
© 2018 Atlantik Havuz Sitedeki Logo ve Yazilar izinsiz kullanilamaz... Tüm haklari saklidir...
Site en iyi 1280 x 720 cozunurluk ve IE8de goruntulenebilmektedir
Deniz Alkim
Webdesign by Webmedie.dk Ny hjemmeside